Stomatolog Legnica

You Are Viewing

Wybielanie

Wybielanie zębów to najprostszy sposób na poprawę naszego uśmiechu . Efekt bielszych zębów możemy uzyskać za pomocą trzech metod:

Wybielanie gabinetowe lampą Beyond- to profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. Jest to jednogodzinny zabieg z zastosowaniem żelu o wysokim stężeniu środka wybielającego (stosowanym tylko pod kontrolą lekarza), który daje natychmiastowy efekt. Dodatkowo nadwrażliwość zębów i dziąseł jest zredukowane do minimum ze względu na zastosowanie nowej generacji preparatu wybielającego BEYOND TM II, który posiada w swoim składzie chlorek potasu obniżający poziom nadwrażliwości podczas wybielania zębów.

Wybielanie nakładkowe (domowe)- szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty, lecz wymagają długiego czasu stosowania. Stosowany jest w nich żel ma niskie stężenie środka wybielającego dlatego konieczne jest, aby pozostawał on w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie w ciągu kilku kolejnych dni. Pacjent, który chce poddać się wybielaniu szynami wybielającymi powinien mieć wyleczone lub przynajmniej zabezpieczone tymczasowo zęby bez żadnych ognisk próchnicy lub stanów zapalnych.

Wybielanie zębów martwych- mechanizm powstawania tego typu przebarwień jest zupełnie inny niż w przypadku zębów zdrowych, dlatego wymaga zastosowania innych metod wybielania. W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Ząb taki musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba i zakłada szczelny opatrunek na czas od 24h do 3 dni. Jeżeli efekt jest niezadawalający zabieg powtarza się 2-3 krotnie. Po zakończeniu wybielania ząb można wypełnić na stałe, ale dopiero po co najmniej dwóch tygodniach, tak aby działanie środka wybielającego całkowicie się zneutralizowało.

Zabieg wybielania nie jest rozwiązaniem na stałe. Zęby wybielone, tak samo jak naturalne z czasem ulegają przebarwieniu, co jest spowodowane naszym trybem życia. Aby utrzymać jak najdłużej efekt wybielenia zębów należy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i stosować kurację przypominającą np. jednorazowymi nakładkami Opalescence TresWhite Supreme® (zapytaj o nie w naszej praktyce).

Należy również pamiętać, że wybieleniu ulegają tylko zęby naturalne! Plomby, korony, licówki, mosty oraz inne rekonstrukcje protetyczne nie mogą być wybielone. Ale mogą zostać wymienione po ustabilizowaniu się koloru zęba.

Zobacz galerię

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress